KUP SRBIJE 2011.

by 5ra on 02:41

U subotu 30. aprila na bačkopalanačkom jezeru Tikvara održano je pojedinačno prvenstvo Srbije koje je ujedno bilo i izborno takmičenje za određivanje sastava reprezentacija u svim kategorijama. Naš klub ovo takmičenje završio je sa tri zlatne i tri bronzane medalje. Najveće iznenađenje priredio je Vladimir Torubarov ubedljivo pobedivši u trci jednoseda za juniore na 500m. Antonija Nađ osvojila je zlatne medalje u jednosedu na 500 i 1000 metara i time potvrdila da je i dalje najbolja jednosedašica u našoj zemlji. Milica Lazor osvojila je dve bronzane medalje na 500 i 1000 metara u kategoriji kadetkinja dok je jedinu mušku seniorsku medalju osvojio Bora Sibinkić u paru sa Milanom Đenadićem iz šabačkog Zorka Color-a. Oni su trku dvoseda na 200m završili na trećem mestu. Naše mlade takmičare Milicu Lazor i Vladimira Torubarova od 27. do 29. maja očekuje prvo međunarodno takmičenje u Pještanima - Slovačka. Antonija Nađ na međunarodnu scenu izlazi na svetskom kupu u Račicama - Češka Republika koji će se održati od 20. do 22. maja.