KUP SRBIJE 2013.

by 5ra on 15:20

26. Aprila na beogradskoj Adi Ciganliji održan je Kup Srbije, prvo izborno takmičenje za ulazak u reprezentaciju u tekućoj godini. Stiče se utisak da je iz godine u godinu ovo takmičenje sve jače i jače, te otuda i ne čudi činjenica da su se i pored celog dana takmičenja neke trke morale ponoviti u narednim danima da bi se ispoštovale sitne neregularnosti i da bi se bilo fer prema svim takmičarima. Surovo jaka konkurencija i nepotrebni organizacioni faktori, mogli su, a negde i jesu izbaciti i one najbolje. Posle svih kvalifikacionih i finalnih trka naš klub dokazao je da je bio i ostao među najboljima u državi sa tri nova stara seniorska reprezentativca. Priliku da boje Srbije brani u 2013. godini zaslužila je naša najbolja kajakašica i učesnica olimpijskihg igara u Londonu Antonija Nađ pobedivši u trci seniorki na 200m. Ova trka bila je ponovljena 6 dana kasnije no Antonija je potvrdila da će se ove godine sigurno takmičiti na međunarodnoj sceni u ovoj disciplini. Naš najmladji reprezentativac i dvostruki vicešampion Evrope Vladimir Torubarov, rezervisao je za sebe seniorski jednosed na 500m osvojivši bronzanu medalju na Kupu Srbije. Gotovo iz treninga odveslao je i do 5. mesta trke na 1000m njegove disciplie u kojoj ga sigurno ove godine očekuju nadmetanja u mlađeseniorskoj konkurenciji, da li sam ili u nekoj kombinaciji, odlučiće selektor i treneri. Milenko Našagaćin na prvom svetskom kupu u Segedinu veslaće jednosed na 200m. Izboriti ovo pored evropskog prvaka i finaliste olimpijade u Londonu Marka Novakovića, juniorskog vicešampiona Evrope Marka Dragosavljevića i ostalih učesnika ove trke gde naša zemlja poslednju deceniju ima kontinuitet u osvajanju najsjajnijih odličja nije ni malo lako. I ovde je odluka pala 2. maja posle ponovljenih trka. Od ostalih rezultata na kupu Srbije istaknućemo odlično 4. mesto seniorskog dvoseda u sastavu Pavle Jovanov – Marko Džigurski na 500m i 5. mesto juniorke Milice Lazor u jednosedu na 1000m. Ovo takmičenje je pokazalo da srpski kajak konstantno ide uzlaznom putanjom kako zbog dokazanih takmičarima tako i  mlađih koji dolaze i bez respekta ali pre svega sportski se sve više nameću. Našim takmičarima želimo puno uspeha u nastavku sezone na međunarodnoj i domaćoj sceni i još jednom sve čestitke.