PRVENSTVO DRŽAVE 2013.

by 5ra on 08:07

Prošlog vikenda na Adi Ciganliji održano je ekipno prvenstvo Srbije u kajaku i kanuu na mirnim vodama. S obzirom na rezultate reprezentacije Srbije ostvarene na najvećim međunarodnim takmičenjima u 2013., kvalitet ovog prvenstva Srbije sigurno je na najvišem nivou u poslednjih 20 godina. U takvoj konkurenciji takmičari našeg kluba osvojili su dva zlata u trkama četveraca na 200m. Posada Našagaćin - Džigurski - Palfi - Torubarov, najbža je muška posada u državi, dok je kod seniorki trijumfovao takođe naš čamac u sastavu Nađ - Veselinović - Georgijević - Georgijević. Tri srebrne medalje ( Torubarov Vladimir K1 1000m seniori, dvosed Našagaćin - Torubarov K2 500m seniori, ženski seniorski četverac na 500m Nađ - Gajić - Veselinović - Lazor), bronza Milenka Našagaćina u seniorskom jednosedu na 200m kao i veliki doprinos ostalih takmičara, doveli su naš klub do seniorskog 5. mesta u državi. Sve čestitke našim takmičarima kojima posle domaće regate sleduje odmor od izuzetno duge ali isto tako i uspešne takmičarske sezone 2013.