ERGOMETRIJADA 2015.

by 5ra on 17:19

Kajak kanu klub Vojvodina drugu godinu za redom uspeo je da osvoji prvenstvo države u ergometrima u seniorskoj konkurenciji. U prvom ovogodišnjem i jedinom takmičenju ,,na suvom“ u našem sportu najviše uspeha imao je kanuista Dario Maksimović koji je pobedio u obe svoje trke, C1 na 200 i 1000 metara. Prvak države u kategoriji kajakaša postao je i Milenko Našagaćin na deonici od 200m, dok je Nemanja Stanivuković zauzeo drugo mesto na distanci od 1000m. Jedina predstavnica u kategoriji seniorki, Milica Lazor, okitila se bronzom na 500m. Sa ponosom ističemo i da je ove godine prvi put održana i trka u paraolimpijskoj kategoriji kajaka na 200m gde je naš takmičar Vuk Radovanović osvojio zlatnu medalju. Takođe velika borba viđena je i u veteranskoj kategoriji gde su čak dva naša predstavnika došla do medalje, Marko Borišev srebrne, a Petar Tatar bronzane. Iako su seniori osvojili naslov prvaka države bilansu od ukupno 14 medalja na ovom takmičenju doprinele su i mlade nade: Dimitrije Novaković sa dva srebra u obe trke pionirske kategorije, Pavle Lazić sa dva 3. mesta za kadete, Nikola Lončar koji je osvojio bronzu za juniore na 200m i Biljana Relić sa srebrom na 200m za juniorke. Sve čestitke našim takmičarima!