Na svom prvom velikom međunarodnom takmičenju, evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore, održanom prošlog vikenda na zagrebačkom Jarunu, naš takmičar Vladimir Torubarov osvojio je 7. mesto u trci juniorskih četveraca na 1000m! U posadi sa Aleksandrom Anđelkovićem (KKK ,,Zemun" - Zemun), Borislavom Lazićem i Draganom Hančovskim (oba iz KKK ,,Val" - Sremska Mitrovica") trku su završili sa vremenom 3:00,9 minuta, 4 sekunde iza prvoplasirane posade Rusije. Mogao je Vlada da iznenadi i u trci jednoseda na 500m gde ga je posle prvog mesta u kvalifikacionoj grupi samo manjak iskustva koštao da polufinalnu trku izvesla maksimalno i plasira se u finale. Naša drugi predstavnik na ovom velikom takmičenju Milica Lazor  i ako još uvek kadetkinja veslala je ženski juniorski četverac na 500m i svoje takmičenje završile su u polufinalu. Milicu i Vladu na kraju godine očekuje još jedno međunarodno takmičenje, tradicionalna regata olimpijskih nada, dok bi Vlada sa ovim sjajnim rezultatom trebao da nastupi sa svojom posadom i na prvenstvu sveta u Brandenburgu - Republika Nemačka. Sve čestitke još jednom.