Uvertira pred takmičenje sezone, svetsko prvenstvo u Moskvi, odigrala se tokom protekla 3 dana u Brandenburgu na Hafelu u Nemačkoj. Nakon osvajanja zlatne (K2 500m) i bronzane (K4 1000m) medalje na svetskom kupu u Segedinu reprezentativci našeg kluba Vladimir Torubarov i Simo Boltić sa pravom su svrstani među favorite u ovim disciplinama na evropskom prvenstvu. Posle najboljeg vremena kvalifikacija i direktnog plasmana u finale četverca na 1000m, takmičari našeg kluba sa reprezentativnim kolegama Ervinom Holpertom i Dejanom Terzićem zauzeli su 6. mesto. Istog dana naši zlatni momci sa prošlog velikog takmičenja veslali su i finale dvoseda na 500m i zauzeli 4. mesto. Iako je medalja za malo izostala u obe discipline ovi plasmani predstavljaju veliki uspeh posada kojima je ovo tek prva sezona zajedničkog rada i daju pravo na optimizam pred nastupajuće svetsko prvenstvo. 

Ni ovo evropsko prvenstvo nije prošlo bez medalja za srpski kajak koji se definitivno u poslednjim godinama osamostalio kao najuspešniji sport u državi. Novi evropski prvak, ujedno i najmljađi koji je to postao u jednosedu na 200m je Marko Dragosavljević, dok su sestre Moldovan, Olivera i Nikolina, osvojile bronzanu medalju u dvosedu na 500m.