Vlada i Dejan, dvostruki vicešampioni Evrope
Član našeg kluba Vladimir Torubarov vratio se iz portugalskog Montemor o Velja sa upravo završenog evropskog prvenstva za juniore i seniore do 23 godine sa dve srebrne medalje.  On je ovaj izuzetan uspeh u svojoj prvoj seniorskoj godini ostvario u dvosedu sa Dejanom Pajićem iz šabačkog kajak kluba ,,Zorka“.  U trci na 1000m trijumfovala je posada Nemacke, treća je bila Poljska. Na duplo kraćoj distanci pobedila je posada Mađarske dok su naši momci završili ispred dvoseda Nemačke. Ovo je ujedno bilo i najuspešnije evropsko prvenstvo za juniore i seniore do 23 godine za našu zemlju jer su uz dve srebrne medalje mlađih seniora, juniori iz kajak kluba ,,Sintelon“ – Bačka Palanka, Simo Boltić i Marko Dragosavljević postali novi  prvaci Evrope u disciplini K2 500m, dok je Dragosavljević u jednosedu osvojio srebro na 200m. Na evropskom prvenstvu u Portugalu učešće je uzelo ukupno 862 takmičara, a čestitke na uspesima naše reprezentacije stigle su i od predsednika Srbije, Tomislava Nikolića. Mi takođe još jednom čestitamo Vladi Torubarovu u nadi da će još dugo godina imati uspešnu internacionalnu karijeru, kao i njegovom treneru Aleksandru Petroviću koji je bio uz njega sve vreme do trenutno najvećeg uspeha jednog muškog takmičara našeg kluba na evropskim prvenstvima za mlađe seniore.